🚨 Drużyna kadetów od środy przebywała w Kędzierzynie Koźlu, gdzie odbywały się ćwierćfinały mistrzostw 🇵🇱.

W czwartek graliśmy przeciwko gospodarzowi ZAKSIE Kędzierzyn Koźle. Po dramatycznych dwóch ostatnich setach i niewykorzystanych dwóch piłkach setowych w drugim i trzecim secie przegraliśmy 3:0 (25:16,29:27, 31:29). Mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w piękne wymiany z obu stron. Postawa drużyny cieszyła, ponieważ z drużyną z Kędzierzyna graliśmy bez dwóch podstawowych zawodników. W piątek podejmowaliśmy drużynę z podkarpacia TSV Sanok przegrywając 3:1 (25:12, 24:26, 17:25, 17:25). Po obiecującym pierwszym meczu, niestety przeciwko drużynie z Sanoka popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych i nie potrafiliśmy przeciwstawić się dobrze zagrywającej drużynie.

W sobotę wygraliśmy z drużyną UKS Olimp Opole Lubelskie/Arka Tempo Chełm 3:1(25:15,25:18,23:25,25:15)

Nasi zawodnicy weszli w mecz bardzo skoncentrowani i pewni siebie, chcąc się zrehabilitować. Nasza drużyna zagrała bardzo na zagrywce, odrzucając rywali od siatki i niwelując ich atuty w ataku.

MVP meczu- Wojciech Retkowski.

Ćwierćfinały mistrzostw 🇵🇱 skończyliśmy na 5️⃣ miejscu. Jest to bardzo duży sukces zważając na to, że była to najmłodsza drużyna w całej stawce. Pozostałe drużyny były o rok lub dwa lata starsze od naszych zawodników. Pomimo różnicy wieku i warunków fizycznych potrafiliśmy nawiązać wyrównaną walkę z pozostałymi drużynami. Zyskaliśmy ogromne doświadczenie, które ma zaprocentować już w następnym sezonie, gdzie w swojej kategorii to my będziemy najstarsi. Dziękujemy za wsparcie przez cały sezon. Wielkie brawa 👏